HAVALANDIRMA ÜNİTELERİ

İhtiyacınız anında,
Vega yanınızda!

0232 400 99 99

HAVALANDIRMA ÜNİTELERİ BAKIMI NEDEN GEREKLİDİR ?
Havalandırma üniteleri havanın bir yerden bir yere transferi için kullanılırlar. Hücreli aspiratör, kanal fanı, jet fan, duman tahliye vb. gibi sınıflara ayrılabilirler.
Bu sistemlerde istenilen hava miktarı tam olarak almak isteniliyorsa bu ünitelerim bakımı düzenli olarak ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

HAVALANDIRMA ÜNİTELERİ BAKIM İŞLEMLERİ NELERDİR ?
Periyodik bakım işlemlerinin dışında havalandırma üniteleri genel arızası ve tamiri esnasında yapılacak temel işlemler ,hava filtresi ve kabin anti bakteriyel temizliği, motor ve fan motorları kontrolleri, elektriksel ölçümler, , PLC modüller ile saha ekipmanlarının haberleşme ve sinyal kontrolü, tüm pano şalterlerin faaliyet kontrolü, DDC ve MCC Elektrik panoları içerisindeki tüm kablo bağlantı vidalarının kontrolü gevşek olanların sıkılması, sisteme ait panolar üzerinde bulunan pano fanlarının faaliyet kontrolü, fark basınç, sıcaklık ve debi sensörlerinin faaliyet kontrolü, havalandırma üniteleri üzerindeki tüm emniyet elemanlarının faaliyet kontrolü arızalı olanların değişimi ve diğer genel kontrollerdir.