ELEKTROSTATİK FİLTRE

İhtiyacınız anında,
Vega yanınızda!

0232 400 99 99

ELEKTROSTATİK FİLTRE SİSTEMLERİ BAKIMI NEDEN GEREKLİDİR ?
Elektrostatik filtre sistemleri davlumbazdan veya duman yayan bir cihazdan çıkan dumanı yok etmek amacıyla kullanılan cihazlardır. Elektrostatik filtreler çektiği havada bulunan partikülleri ve dumanı elektromanyetik şekilde plakalarına yapıştırarak filtreleme işlemi yapar.
Çekilen dumanın yüksek verimlerde yok edilmesi isteniyorsa elektrostatik filtre sistemlerinin bakımı periyodik olarak ve uzman kişilerce yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan elektrostatik filtreler zamanla işlevini yitirerek filtreleme işleme yapamaz hale gelmektedir. Ayrıca elektrostatik filtrede biriken partiküller zamanla direnç oluşturmakta ve bu durumda fanın debisinin düşmesine sebep olmaktadır.
ELEKTROSTATİK FİLTRE SİSTEMLERİ BAKIM İŞLEMLERİ NELERDİR ?
Periyodik bakım işlemlerinin dışında elektrostatik filtre arızası ve tamiri esnasında yapılacak temel işlemler, hava filtresi ve kabin anti bakteriyel temizliği, motor ve fan motorları kontrolleri, kayış kasnak eksen balanssızlık testleri, elektriksel ölçümler, PLC modüller ile saha ekipmanlarının haberleşme ve sinyal kontrolü, tüm pano şalterlerin faaliyet kontrolü, DDC ve MCC Elektrik panoları içerisindeki tüm kablo bağlantı vidalarının kontrolü gevşek olanların sıkılması, sisteme ait panolar üzerinde bulunan pano fanlarının faaliyet kontrolü, fark basınç, sıcaklık ve debi sensörlerinin faaliyet kontrolü, elektrostatik filtre sistemleri üzerindeki tüm emniyet elemanlarının faaliyet kontrolü arızalı olanların değişimi ve diğer genel kontrollerdir.